Okulary polaryzacyjne zapewniają niezwykły komfort widzenia. Mogą być one także niebanalnym dodatkiem do stylizacji, ponieważ są wśród nich wyjątkowo modne modele. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj ten artykuł. Wyjaśnimy w nim, jak działają szkła polaryzacyjne i zaprezentujemy ci kilka produktów, które są hitem ostatniego sezonu.
Jak działają okulary polaryzacyjne?
Okulary polaryzacyjne są wyposażone w soczewki, które mają zdolność „prostowania” fal świetlnych poprzez blokowanie światła rozproszonego. Efektem tego jest usuwanie odblasków oraz ogólna poprawa jakości obrazu, zarówno barw, jak i kontrastu. Okulary przeciwsłoneczne ze szkłami polaryzacyjnymi pochłaniają szkodliwe promieniowanie UV tak jak większość tradycyjnych ciemnych okularów, jednak komfort widzenia jest w nich dużo większy. Podczas gdy niektóre ciemne szkła pogarszają jakość obrazu, przy użyciu okularów polaryzacyjnych takie efekty nie są obserwowane.
Czym się kierować, wybierając okulary polaryzacyjne?
Szukając odpowiednich okularów polaryzacyjnych, warto skorzystać z oferty profesjonalnych sklepów. Zdecydowanie odradzane jest kupowanie produktów z niepewnego źródła. Szczególnie ciemne okulary wykonane z niewłaściwych materiałów mogą wyrządzić więcej szkody niż ich brak. Ciemne szkła powodują bowiem, że oko przestaje mrużyć się pod wpływem światła i wpada do niego więcej promieni słonecznych. Jeśli w soczewce nie ma odpowiedniego filtra UV, do środka trafiają szkodliwe fale – tłumaczy sprzedawca z butiku online Monita Stile.
Wysoką jakość okularów potwierdzają oznaczenia zamieszczane przez producentów. Dobry filtr to UV 400, a symbol CE oznacza, że produkt spełnia europejskie normy. Okulary polaryzacyjne mogą mieć szkła w różnych kolorach, od ciemnych po niebieskie i zielone. Szeroki wybór modeli sprawia, że mogą być one cennym elementem stylizacji. Dostępne są m.in. popularne lenonki, aviatory, nerdy, okulary z oprawkami drucianymi w kształtach przypominających kwadraty i trapezy – ostatni krzyk mody. Szkła polaryzacyjne są polecane szczególnie na lato, jednak przydają się także w słoneczne, zimowe dni oraz wszędzie tam, gdzie odblaski mogą utrudniać prawidłowe widzenie. Są niezbędnym elementem ekwipunku na górskich szlakach, trasach szybkiego ruchu i ośnieżonych stokach.