Najmodniejsze dodatki krawieckie, które będę królowały na wybiegach w 2023 roku

Chociaż kreacje projektantów przedstawiane na wybiegach nie nadają się do noszenia na co dzień, to one mają wpływ na to, jakie trendy panują w danym sezonie. Czerpiemy z nich inspiracje i przekształcamy na codzienne stroje. Mowa nie tylko o fasonach, ale także o dodatkach krawieckich. A które z nich będą królowały w 2023?

Pióra

Jednym z nowych trendów, które zasługują na uwagę i już królują na wybiegach, jest wykorzystanie piór do stworzenia stylizacji. To zdecydowanie coś dla odważniejszych pań, które szukają stroju przyciągającego uwagę. Mogą to być jedynie niewielkie aplikacje np. na ramionach czy plecach albo całe elementy odzieży nimi pokryte. To inspiracja ze strojów z lat 20. ubiegłego wieku. Nie są przeznaczone jedynie na wybieg czy uroczyste przyjęcia, ale umiejętnie wplecione w codzienną stylizację będą wyglądały zjawiskowo, ale nie przesadnie!

Błyskotki

Już od kilku sezonów możemy zauważyć trend na błyskotki. Jest to spowodowane tym, że w ostatnich miesiącach bardzo modny stał się styl z lat 90. i wczesnych lat 2000. W 2023 możemy spodziewać się jeszcze więcej błysku! Dodatki krawieckie, które pomogą odmienić stare ubranie w bardzo modny element stylizacji to oczywiście cekiny. Innym detalem, który może to zrobić, są broszki z cyrkoniami lub inna metalowa galanteria.

Gotyk

Wśród trendów znajdziemy także stylizacje inspirowane Gotami. Na wybiegach królują czarne proste kreacje, które urozmaicane są „ciężkimi” dodatkami. Mogą to być złote lub srebrne aplikacje w postaci nap, guzików, łańcuchów, zamków, czy broszek, które znajdziesz np. w ofercie Producenta dodatków krawieckich Bottonex. W tym przypadku im więcej tym lepiej!

Koronki

Wielki powrót zaliczają koronkowe aplikacje. Te dodają strojom kobiecości i lekkości, dlatego idealnie sprawdzą się na wiosenne i letnie stylizacje. Furorę na nowo będą robiły koronkowo sukienki, koszule czy spódnice. Sprawdzą się zarówno do stylizacji codziennych, jak i wieczorowych.

Paski

W 2023 r. w modzie pozostaną paski. To świetny dodatek, który może pomóc nam dopasować rozmiar spodni do sylwetki czy podkreślić jej kształty. Nie jest to jednak jedyne zadania paska. Doskonale sprawdzi się on po prostu jako akcesorium, które doda kreacji ciekawe detalu oraz podkreśli jej charakter.