Błędy przy wyborze obrączek. Czego się wystrzegać?

Moment zakupu obrączek jest bardzo ważny dla wszystkich osób przygotowujących się do zawarcia małżeństwa. Są to bowiem wyroby jubilerskie, które z założenia wybiera się na całe życie. Powinny więc być dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Na szczęście obecnie bogaty wybór obrączek pozwala je właściwe dobrać. Sprawdź, jakie błędy można popełnić podczas zakupu. Podpowiadamy, jak ich unikać.

Bogaty wybór obrączek dla jednych jest ułatwieniem, ale w przypadku niektórych osób powoduje trudność. Nie wiedzą bowiem, na jakie modele się zdecydować. Podczas oglądania tych wyrobów jubilerskich, warto zdawać sobie sprawę, że możliwe jest zamówienie dwóch różnych obrączek. Jako para nie musicie nosić takich samych pierścionków. Pracownik sklepu jubilerskiego Fugart mówi:

Ograniczanie się do jednego wzoru czy koloru to błąd. Każdy ma inne preferencje i dobrym pomysłem jest uwzględnienie ich podczas wyboru obrączek. Dzięki temu wszyscy będą nosili je z radością.

Wybór dobrej jakości obrączek

Podczas zakupu wyrobów jubilerskich niewskazany jest pośpiech. Zapoznajcie się ze wszystkimi dostępnymi modelami i na spokojnie podejmijcie decyzję. Nie kierujcie się promocjami, dostępnymi wyłącznie w dniu zakupu. Mają one bowiem skłonić do szybszego, nieprzemyślanego podjęcia decyzji. Dużym błędem jest również wybór nieodpowiedniej jakości biżuterii.

Największym zainteresowaniem cieszą się obrączki o próbie 585, ale nadal sporo osób wybiera próbę 750 lub 333. Pierwsza z nich jest za wysoka i mimo większej ilości złota, nie jest odpowiednia do noszenia na co dzień. Takie złoto jest miękkie i łatwo się uszkadza. Natomiast druga próba jest zbyt niska na obrączki ślubne, nie prezentuje się tak ładnie, jak złoto o próbie 585.

Kierowanie się własnym komfortem

Podczas wyboru obrączek kierujcie się własnym komfortem. Błędem jest wybieranie wyłącznie tego, co jest w modzie, bez zwracania uwagi na indywidualne potrzeby czy preferencje. Zastanówcie się, co Wam się podoba, a także sprawdźcie, w czym czujecie się najlepiej. Jeśli dodatkowe kamienie czy wzory powodują dyskomfort, zrezygnujcie z nich i postawcie na klasyczne modele obrączek. Jeżeli jedna osoba preferuje bogato zdobiony pierścionek, a druga woli uniwersalny, nie ma żadnego problemu. Możecie zamówić dwie inne obrączki, co pozwoli cieszyć się wygodą ich noszenia.